Jak wyczyścić jasną tapicerkę w samochodzie?

Jak wyczyścić jasną tapicerkę w samochodzie?

Jasna tapicerka w samochodzie wygląda elegancko. Jednak trzeba o nią dbać. Przy ciemniejszej tapicerce auto jest łatwiejsze w utrzymaniu. Nie widać, aż tak mocno plam. Łatwiej się czyści i nie żółknieje. Ale co jeśli jesteśmy posiadaczami jasnej tapicerki? Jak o nią dbać, aby jak najdłużej nam posłużyła?

Odkurzanie

Na początku zawsze warto jest odkurzyć wszystkie fotele. Śmieci w samochodzie utrudnią czyszczenie, dlatego na samym początku zawsze trzeba się pozbyć brudu.

Pranie

Najlepiej jest wyprać tapicerkę odkurzaczem piorącym. Dzięki temu pozbędziemy się większości plam i zabrudzeń, których nie dało się zebrać zwykłym odkurzaczem.

Trzeba uważać na czyszczenie podsufitki, ponieważ jest ona delikatna i nadmiar wody spowoduje odklejenie się jej. Warto tego uniknąć, ponieważ opadająca podsufitka to nic ładnego, a wymiana jej jest kosztowna.

A co jeśli nie posiadamy odkurzacza piorącego? Warto użyć szmatki z mikrofibry oraz zastosować piankę znanego nam producenta. Profesjonalne myjnie używają koncentratów, które potem rozrabiają. Warto jest się o nie zapytać w sklepie. Do cięższych zabrudzeń możemy użyć szczoteczki i na końcu domyć szmatką z mikrofibry. Trzeba jednak uważać, aby nie uszkodzić szczoteczką naszej tapicerki.

Pewne czyszczenie

Jeśli nie jesteśmy pewni czy uda nam się wyczyścić jasną tapicerkę zawsze możemy oddać auto profesjonalistom. Będziemy mieć pewność, że auto wróci czyste. Czasami szukanie odpowiednich preparatów i metod mycia wyjdzie nam na złe. Możemy zniszczyć tapicerkę lub się wykosztować, choć profesjonalne mycie było tuż pod ręką.

Share: