Jak usunąć włosy psa z kanapy?

Jak usunąć włosy psa z kanapy?

Większość ludzi ma choć jednego pupila w domu. Przeważnie jest to kot lub pies. Posiadanie pupili sprawia wiele radości, ale dokładają nam dodatkowych obowiązków. Jednym z nich jest sprzątanie domu z sierści. Największą jej ilość zostawiają na meblach, a głównie na kanapie. Jak się pozbyć z niej sierści?

Odkurzanie

Najprostszy i najskuteczniejszy sposób! Usunięcie sierści z podłogi zmniejszy ilość przedostawania się na kanapę. Często nie zdajemy sobie sprawy, że sami przenosimy tą sierść, zwiększając jej ilość na naszych meblach. Warto jest też ściągnąć nakładkę odkurzacza i samą rurą przejechać po kanapie, aby zebrać największe kołtuny.

Szczotkowanie zwierząt

Regularne szczotkowanie zwierząt pomoże nam w zmniejszeniu ilości wypadającej sierści, ponieważ większość wyląduje w koszu. Większość pupili lubi jak się je szczotkuje, więc dwie korzyści za jednym zamachem!

Rękawiczka lub ściereczka

Łatwym sposobem na pozbycie się sierści jest delikatne zmoczenie rękawiczki i przetarcie naszego mebla. Do tego samego możemy użyć ściereczki. Rękawiczka nada się do wszelakich otworów i wgłębień. Natomiast ściereczka będzie idealna do gładkich powierzchni.

Samoprzylepna rolka do ubrać

Dlaczego by nie użyć rolki do czyszczenia kanapy? Skoro działa na ubraniach to zadziała i na kanapie! Sierść przykleja się do rolki i dzięki temu bez problemu wyczyścimy naszą tapicerkę.

Taśma klejąca

Trochę niekonwencjonalnym sposobem jest taśma klejąca. Przyklejamy ją do naszej kanapy i zdecydowanym ruchem odrywamy. Sierść zostanie na taśmie, a nasz mebel będzie czystszy.

Share: