539 641 333

   

biuro@luxclean.com.pl

Jak skutecznie pozbyć się roztoczy z dywanu

jak skutecznie pozbyc sie roztoczy

Jak skutecznie pozbyć się roztoczy z dywanu

W naszym kraju, niemal w każdym domu podłogi ozdobione są dywanami. Nic dziwnego. Ładnie wyglądają, dają poczucie ciepła pod stopami i miłego dotyku. Mimo, że mają wiele zalet, posiadają jedną zasadniczą wadę: są głównym siedliskiem roztoczy.

Roztocza są niezwykle małymi organizmami, które do życia nie potrzebują wiele. Małe, niewidzialne gołym roku pajęczaki żywią się grzybami, naskórkiem i pyłkami. Głównym problemem tych lokatorów, jest ich szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Roztocza najczęściej są przyczyną naszego złego samopoczucia, wywołują uczulenia, katar, problemy z oczami a dla alergików stanowią niezwykle poważny problem.

Roztocza niezwykle szybko się rozmnażają, szczególnie w dywanie, który zapewnia im doskonałą temperaturę, kurz i wilgoć.

Przynoszące wiele szkód organizmy muszą być co jakiś czas usuwane. Walka z nimi rozpoczyna się od zwykłego odkurzania i prania dywanów, jednak to nie wystarczy!

Przynajmniej trzy, cztery razy w roku powinniśmy oddać dywan w ręce profesjonalistów, którzy w bezwzględny i dokładny sposób rozprawią się  z niechcianymi mikroorganizmami.

Specjalne środki używane przez firmy piorące są skuteczne w walce z brudem a po wykonanej usłudze nie musimy się martwić o zdrowie mieszkańców.

Share: