539 641 333

   

biuro@luxclean.com.pl

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z samochodu?

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z samochodu

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z samochodu?

Każdy chce mieć piękny i czysty samochód nie tylko z zewnątrz ale również w środku. Nie ważna jaka jest to marka, o nasz pojazd należy dbać. Lśniący lakier, nowe felgi.. Wszystko to może w szybki sposób przyćmić brzydki zapach ze środka auta.

Zastanów się co jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Zacznij od generalnego posprzątania. Odkurz dokładnie całe auto, nie zapominając o dywanikach i fotelach. Umyj środek samochodu, deskę rozdzielczą, wszystkie elementy plastikowe. Przetrzyj szyby z zewnątrz i wewnątrz. Wyrzuć pozostałe w aucie śmieci, puste butelki po napoju czy resztki jedzenia.

Jeśli masz pewność, że wykonałeś wszystko starannie a mimo to nadal czujesz brzydką woń, zobacz czy przypadkiem jakiś towarzysz nie zaklinował się pod maską. Być może zapach jego rozkładającego się ciała, przedostaje się do wentylacji.

Wyczuwasz wilgoć? Przewietrz dokładnie auto, pozwól aby środek dokładnie wysechł. Sprawdź również filtr kabinowy.

Przyjrzyj się wycieraczką, może wylał się na nie jakiś napój , który sfermentował i wymagają wyprania. Zwracaj uwagę czy masz czyste buty wsiadając do auta. To samo z fotelami. Jeśli mają liczne plamy, wyczyść je. [Zobacz: Jak profesjonalnie wyprać tapicerkę samochodową? ]

Na rynku jest mnóstwo dostępnych środków, które pomogą Ci pozbyć się małych zabrudzeń, np. aktywna piana. Jeśli plamy są duże, może warto oddać samochód profesjonalnej firmie piorącej tapicerkę samochodową. Istnieje kilka metod czyszczenia tapicerki:

Najgorszy jest jednak dym z papierosów. Możemy zainwestować w neutralizator zapachów bądź zawiesić woreczki ze zmieloną kawą. Niestety, raczej samemu nie pozbędziemy się tego brzydkiego zapachu jeśli przeniknął w materiał. Wtedy niezbędne będzie wyczyszczenie całego środka auta przy pomocy specjalistycznego sprzętu i środków, tak aby woda nie wsiąknęła zbytnio w głąb powierzchni.