539 641 333

   

biuro@luxclean.com.pl

JAK DBAĆ O GUMOWE DYWANIKI W SAMOCHODZIE?

JAK DBAĆ O GUMOWE DYWANIKI W SAMOCHODZIE?

JAK DBAĆ O GUMOWE DYWANIKI W SAMOCHODZIE?

W większości aut do jazdy na co dzień, zwłaszcza o tej porze roku, gdzie pogoda płata figle, można spotkać dywaniki gumowe. Są one najczęściej wybieranym rodzajem dywanów do auta.

Dlaczego?

Po pierwsze są bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji, oraz stosunkowo tanie. Zdecydowanie szybciej je wytrzepiemy z zabrudzeń niż welurowe. Nie przesuwają się również pod stopami podczas jazdy. A jak o nie dbać?

Po pierwsze wytrzep bądź odkurz naniesiony piach, pył i inne pozostałe zabrudzenia. Użyj szczotki, aby wyczyścić wszelkie drobinki z zakamarków.

Po drugie umyj dokładnie wycieraczki. Musisz mieć dostęp do bieżącej wody, aby od razu spłukać zabrudzenia. Możesz użyć wody zmieszanej z kilkoma kroplami płynu do naczyń i porządnie wyczyść dywanik karcherem. Nie rób tego szmatką, zwłaszcza, gdy posiada on liczne wytłoczenia, wybrzuszenia. Zdecydowanie lepsza będzie szczotka.

Ostatnim krokiem będzie konserwacja. Aby dywaniki nie zmatowiały, używaj czernidła. Nie tylko przedłuży intensywność koloru, ale nada wrażenia nowości.

O wycieraczki również trzeba dbać jak o całe auto. Częste sprzątanie i mycie zapewnią nieskazitelny wygląd. gumowe dywaniki ułatwią jego utrzymanie w nienagannym stanie. Należy jednak sprawdzać czy nie są one przedziurawione.