539 641 333

   

biuro@luxclean.com.pl

JAK CZYŚCIĆ WELUROWE DYWANIKI W AUCIE?

JAK CZYŚCIĆ WELUROWE DYWANIKI W AUCIE?

JAK CZYŚCIĆ WELUROWE DYWANIKI W AUCIE?

Dywaniki samochodowe zwane wycieraczkami mają za zadanie ułatwić utrzymanie czystości naszego samochodu. To właśnie tam najczęściej widać pierwsze zabrudzenia, typu piasek. Do wyboru mamy gumowe oraz welurowe.

Trudniejsze w utrzymaniu są dywaniki welurowe ale zdecydowanie lepiej wyglądają. W nowych samochodach głównie stosuje się tego typu, ponieważ podnoszą wizualną wartość auta. Najgorsze są jednak plamy, woda oraz wilgoć, ponieważ są od raz widoczne na wycieraczce, ale również powodują wydzielają nieprzyjemny zapach.

Jak czyścic dywaniki welurowe?

Po pierwsze dokładnie odkurz i wytrzep wycieraczkę z pasku. Jeśli posiada zabrudzenie z błota, poczekaj aż dokładnie wyschnie, zdrap je a następnie zbierz odkurzaczem. Gdy są na niej liczne plamy, konieczne ja wypierz. Na rynku dostępne są preparaty do czyszczenia na sucho oraz mokro. Możesz sobie ułatwić sprawę gdy masz odkurzacz piorący. Pamiętaj, aby welurowe dywaniki pozostawić do wyschnięcia.

Nawet jak posprzątamy całe auto a zapomnimy o wycieraczkach, auto nie zyska miano czystego, ponieważ nasz wzrok zawsze po wejściu skierowany jest w dół. Należy wiec pamiętać o czyszczeniu dywaników samochodowych, zwłaszcza welurowych. Warto co jakiś czas oddać je w ręce profesjonalnej firmy, która wyczyści je i odświeży.