539 641 333

   

biuro@luxclean.com.pl

Czy klimatyzacja szkodzi zdrowiu?

Czy klimatyzacja szkodzi zdrowiu?

Klimatyzacja w samochodzie – dla jednych element bez którego nie wyobrażają sobie jazdy, dla innych obiekt narzekań i główna przyczyna choroby.

Jak to faktycznie jest z klimatyzacją? Czy szkodzi zdrowiu?

Klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie stałej, ustalonej temperatury w samochodzie oraz filtrowanie nawiewanego powietrza.

Najczęściej korzystamy z klimatyzacji, gdy temperatura na dworze osiąga wysokie liczby. Klimatyzacja może szkodzić zdrowiu jedynie przy wykorzystywaniu jej w nieodpowiedni sposób.

W jaki sposób korzystać z klimatyzacji, żeby była przyjazna dla zdrowia?

Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków jest ustawienie wysokości temperatury. Początkowo, powinno się ustawić klimatyzację na temperaturę około 2 stopni niższą niż ta panująca na zewnątrz. Dopiero po jakimś czasie można stopniowo obniżać temperaturę. Nie jest wskazane ustawiać na temperaturę niższą niż 7 stopni od temperatury panującej na zewnątrz.

Problem z zatokami i bólem gardła zazwyczaj wywoływany jest nie przez samą wysokość temperatury a przez ustawienie nawiewów. Można uniknąć takich problemów poprzez ustawienie nawiewanego powietrza na boki lub w dół.

Przy końcowym odcinku trasy należy stopniowo podwyższać temperaturę w samochodzie.

Duży wpływ na zdrowie ma higiena instalacji. Klimatyzacja jest idealnym środowiskiem do powstawania grzybów co może wywoływać poważne konsekwencje zdrowotne.

W naszej ofercie znajduje się ozonowanie klimatyzacji. Ozonowanie eliminuje bakterie, pyłki, nieprzyjemne zapachy i inne źle wpływające na kondycje zdrowotną czynniki.

Jest to w pełni bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się osiadających  samochodzie zanieczyszczeń powietrza.