539 641 333

   

biuro@luxclean.com.pl

Dlaczego detailing jest istotny przed sprzedażą samochodu?

Dlaczego detailing jest istotny przed sprzedażą samochodu?

Wymiana samochodu na nowy model nierozłącznie wiąże się ze sprzedażą dotychczas używanego pojazdu. Oczywistym jest, że rozstając się ze swoim autem chcemy uzyskać za niego jak największą cenę, a w związku z tym musimy zadbać o to, aby był on atrakcyjny dla potencjalnego kupującego. Z tego powodu warto poświęcić trochę czasu na detailing.

Czystość przede wszystkim

Jeżeli chcemy zainteresować kupca swoim autem, przede wszystkim musi być ono czyste, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wizyta na myjni i pranie tapicerki to absolutna podstawa, dobrze jest zainwestować również w smart repair – sposób poprawiania wyglądu auta, który umożliwia usuwanie drobnych zadrapań czy renowację tapicerki bez konieczności malowania całych elementów czy wykonywania innych drogich napraw. Z kolei profesjonalnie umyte auto i odpowiednio wykonane zdjęcie sprawią, że nasze ogłoszenie wyróżni się na tle innych na portalu sprzedażowym.

Jeżeli możesz, użyj wosku

W przypadku, gdy mamy do sprzedania auto klasy premium, warto również zastanowić się nad woskowaniem lub innymi podobnymi zabiegami na lakier. Nie jest to rozwiązanie, które możemy zaliczyć do najtańszych, jednak możemy tym sprawić, że nasze używane auto zacznie wyglądać, jakby dopiero co wyjechało z salonu. Ponieważ człowiek kupuje oczami, takie działanie pozwoli nam znacznie podnieść cenę, a przez to da większe pole do ewentualnej negocjacji ceny.

Używany też może być elegancki

Faktem jest, że skuteczna sprzedaż opiera się na psychologii i poważnym podejściu do tematu. Auto zadbane uzyska zdecydowanie lepszą cenę, niż brudne i zaprezentowane na niekorzystnie wyglądających zdjęciach. Detailing w podstawowym zakresie przydaje się każdemu, kto chce sprzedać samochód, a jego rozszerzona wersja może znacząco podnieść atrakcyjność auta marek premium.

Jak widać na powyższych przykładach jest to zwykłe czyszczenie i polerowanie. Decydując się na auto detailing w naszej firmie można być pewnym, że auto po zabiegach tego rodzaju przy wykorzystaniu profesjonalnych kosmetyków zachwyci wyjątkowym wyglądem i świeżością.